955388
Sven X:et Erixson
(1899-1970)
Sven x:et erixson, akvarell, signerad

SVEN X:ET ERIXSON, akvarell, signerad.

Fjällvandrare. Bladets mått 38 x 46 cm. Oramad.

Flertal små nål hål. Repor. Delvis uppklistrad på papper.

Proveniens

Konstnärens familj.

Slutpris
5 707
533
590
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
29 sep 2017 23:00
5 707 SEK
29 sep 2017 23:00
5 507 SEK
29 sep 2017 22:58
5 200 SEK
29 sep 2017 22:57
5 022 SEK
29 sep 2017 22:56
4 811 SEK