Konst GrafikX:et Erixson
955424
Sven X:et Erixson
(1899-1970)
50
50
50
50

SVEN X:ET ERIXSON, 3 st, färglitografier, delvis handkolorerade, två av dem signerade och numrerade 39/50.

"Fönster Saltsjöbaden", utförd 1965, samt kompositioner. En av dem även med tryck á tergo. 39 x 50 respektive 50 x 39 cm. Oramade.

Veck. Fläckar. Slitage.

Proveniens

Konstnärens familj.

Utropspris
2 000 SEK