Konst GrafikX:et Erixson
957667
Sven X:et Erixson
(1899-1970)
Sven x:et erixson, 3 st, färglitografier, signerade och numrerade

SVEN X:ET ERIXSON, 3 st, färglitografier, signerade och numrerade.

Viking, numrerad 63/75. 72 x 50 cm. "Landskapsutsikt, Söndrum", utförd 1963, numrerad XXII/L. 45 x 55 cm. "Vikingahövdingen i Söndrum..?", numrerad 242/250. 45 x 55,5 cm. Oramade.

Gulnade. Veck. Ett blad med revor.

Delvis "Sven Xets Erixons grafik", Anna-Lena och Christer Nyström, Sundsvall, Sinklarförlaget, 1976, nr 117.

Slutpris
500
47
52
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
29 sep 2017 22:41
500 SEK
29 sep 2017 22:41
450 SEK
27 sep 2017 23:05
350 SEK
26 sep 2017 23:57
300 SEK