957424
Ulf Rahmberg
(Född 1935)
Ulf rahmberg, blandteknik, monogramsignerad och daterad dec viii -78.

ULF RAHMBERG, blandteknik, monogramsignerad och daterad DEC VIII -78

"Skiss till målning no 24". 31 x 46,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Smärre fläckar. Nålhål i hörn.

Proveniens

Galerie Bel' Art, Stockholm.
Privat Samling, Stockholm.

Borås konstmuseum, utställningskatalog "Lustarnas trädgård och civilisationens nedräkning", 2012, avbildad s. 158.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik (föräldraledig)
+46 (0)702 53 14 89

1 425
134
148
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
1 nov 2017 13:47
1 425 SEK
24 okt 2017 18:55
1 099 SEK
23 okt 2017 11:51
555 SEK