Prenumerera på vårt nyhetsbrev

959212
Ulf Rahmberg
(Född 1935)
Ulf rahmberg, blandteknik, signerad med monogram och daterad 1988 a tergo.

ULF RAHMBERG, Blandteknik, signerad med monogram och daterad 1988 a tergo.

"Skiss till Godnatt Jord". 31,5 x 47 cm.

Oramad, gulnad, fläckar, skadat hörn.

Proveniens

Galerie Bel' Art, Stockholm.
Privat Samling, Stockholm.

Borås konstmuseum, utställningskatalog "Lustarnas trädgård och civilisationens nedräkning", 2012, avbildad s. 10-11.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Slutpris
1 900
181
196
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
24 okt 2017 19:31
1 900 SEK
24 okt 2017 19:31
1 800 SEK
24 okt 2017 10:48
1 700 SEK
24 okt 2017 10:48
1 600 SEK
24 okt 2017 10:48
1 500 SEK