959223
Ulf Rahmberg
(Född 1935)
Ulf rahmberg, blandteknik på papper, monogramsignerad och daterad 1990-91 a tergo.

ULF RAHMBERG, blandteknik på papper, monogramsignerad och daterad 1990-91 a tergo

"Antingen är du en del av problemet eller en del av lösningen". 62,5 x 47 cm.

Uppfäst på papper. Oramad. Nålhål i hörn.

Proveniens

Galerie Bel' Art, Stockholm.
Privat Samling, Stockholm.

Borås konstmuseum, utställningskatalog "Lustarnas trädgård och civilisationens nedräkning", 2012, avbildad s. 138.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik (föräldraledig)
+46 (0)702 53 14 89

Slutpris
3 200
300
332
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
1 nov 2017 22:42
3 200 SEK
1 nov 2017 22:42
3 000 SEK
1 nov 2017 22:41
2 800 SEK
1 nov 2017 22:41
2 600 SEK
1 nov 2017 20:49
2 400 SEK