959313
Ulf Rahmberg
(Född 1935)
Ulf rahmberg, blandteknik, signerad med monogram och daterad 1989 a tergo.

ULF RAHMBERG, Blandteknik, signerad med monogram och daterad 1989 a tergo.

"Skiss till målning no 30" "Ecco Homo". 31,5 x 47 cm.

Oramad, gulnad, fläckar, nålstick.

Proveniens

Galerie Bel' Art, Stockholm.
Privat Samling, Stockholm.

Borås konstmuseum, utställningskatalog "Lustarnas trädgård och civilisationens nedräkning", 2012, avbildad s. 88-89.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Slutpris
1 000
94
104
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
1 nov 2017 19:12
1 000 SEK
24 okt 2017 18:52
900 SEK
23 okt 2017 11:48
555 SEK