959318
Ulf Rahmberg
(Född 1935)
Ulf rahmberg, blandteknik, signerad med monogram och daterad 1989 a tergo.

ULF RAHMBERG, Blandteknik, signerad med monogram och daterad 1989 a tergo.

"Skiss till målning no 28". 31,5 x 47,5 cm.

Oramad, gulnad, fläckar, nålstick.

Proveniens

Galerie Bel' Art, Stockholm.
Privat Samling, Stockholm.

Borås konstmuseum, utställningskatalog "Lustarnas trädgård och civilisationens nedräkning", 2012, avbildad s. 14-15

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

950
89
98
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
24 okt 2017 18:59
950 SEK
23 okt 2017 11:54
444 SEK