959364
Ulf Rahmberg
(Född 1935)
Ulf rahmberg, tuschteckning, signerad med monogram och daterad 1983 a tergo.

ULF RAHMBERG, Tuschteckning, signerad med monogram och daterad 1983 a tergo.

"Skiss till målning no 25". 31,5 x 47 cm.

Oramad, gulnad, fläckar, nålhål.

Proveniens

Galerie Bel' Art, Stockholm.
Privat Samling, Stockholm.

Borås konstmuseum, utställningskatalog "Lustarnas trädgård och civilisationens nedräkning", 2012, avbildad s. 85.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

865
81
90
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
24 okt 2017 19:04
865 SEK
24 okt 2017 14:37
499 SEK
23 okt 2017 12:20
444 SEK