AllmogeAllmoge
975803
DRÄKTVÄSKA/ LOMMA SAMT BÖRS, 2 delar, sannolikt Hälsingland, 1800-tal
 lomma samt bÖrs, 2 delar, sannolikt hälsingland, 1800 tal

Textil, skinn och mässing. Dekor av tygapplikationer och tenntråd. Höjd 13-30 cm.

Slitage. Smärre skador.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
3 600
337
372
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (18 bud)
12 nov 2017 22:05
3 600 SEK
12 nov 2017 22:05
3 510 SEK
12 nov 2017 22:04
3 400 SEK
12 nov 2017 22:03
3 200 SEK
12 nov 2017 22:02
3 000 SEK