AllmogeAllmoge
978226
KISTA, allmoge, Halland, märkt GHD 1846
Kista, allmoge, halland, märkt ghd 1846

Målad i blått. Fronten med kransar av rosor. Locket med dekor av tulpaner och stiliserade stjärnor. Längd 140 cm, bredd 62 cm, höjd 66 cm.

Slitage. Smärre skador. Färgbortfall. Maskstungen. Torrsprickor. Nyckel saknas.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
3 800
354
393
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
12
12 nov 2017 21:32
3 800 SEK
11
12 nov 2017 21:30
3 600 SEK
12
12 nov 2017 21:29
3 400 SEK
11
12 nov 2017 21:28
3 200 SEK
9
12 nov 2017 21:28
3 000 SEK