AllmogeAllmoge
978233
SELBÅGE, allmoge. Härjedalen/Jämtland, 17-1800-tal.
Jämtland, 17 1800 tal
Jämtland, 17 1800 tal
Jämtland, 17 1800 tal
Jämtland, 17 1800 tal
Jämtland, 17 1800 tal

Genombruten med dekor av akantus. Bemålad i blått, grönt och rött. Längd 47 cm, höjd 33 cm.

Slitage. Färgbortfall. Torrsprickor.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
4 500
421
465
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
12 nov 2017 22:17
4 500 SEK
12 nov 2017 22:17
4 401 SEK
12 nov 2017 22:17
4 201 SEK
12 nov 2017 21:50
4 001 SEK
12 nov 2017 21:40
3 750 SEK