AllmogeAllmoge
978354
KAFFEKANNA, koppar, sengustaviansk, i O.F Richmans art, sannolikt Falun 1800-talets början.
Kaffekanna, koppar, sengustaviansk, i o.f richmans art, sannolikt falun 1800 talets början

Cylindrisk form. Svartlackerad och bronserad. Handtag i svärtat trä. Te fötter. Höjd ca 25 cm.

Slitage. Färgbortfall. Bucklor. Senare knopp.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 400
131
145
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
7 nov 2017 19:15
1 400 SEK
7 nov 2017 19:15
1 300 SEK
3 nov 2017 20:05
1 200 SEK
1 nov 2017 20:05
500 SEK
1 nov 2017 20:02
450 SEK