AllmogeAllmoge
978366
DRYCKESKANNA, trä, Norge, 17/1800-tal.
1800 tal
1800 tal
1800 tal
1800 tal
1800 tal
1800 tal
1800 tal

Bonad björk, cylindrisk med fällbart lock, tumgrepp och fötter i form lejon. Höjd 24 cm.

Slitage, torksprickor, smärre dekorbortfall, handtaget något löst.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
4 644
433
480
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
12 nov 2017 21:59
4 644 SEK
12 nov 2017 21:59
4 444 SEK
12 nov 2017 21:58
4 420 SEK
12 nov 2017 21:57
4 220 SEK
12 nov 2017 21:57
4 020 SEK