AllmogeAllmoge
978917
TAVLETT, allmoge, Delsbo, Hälsingland, 1800-tal
Tavlett, allmoge, delsbo, hälsingland, 1800 tal

Framtagen originalfärg i blått och rött. Ståndare med skuren dekor. Bredd 37 cm, djup 22 cm, höjd 41 cm.

Slitage. Smärre skador. Torrsprickor. Instabil.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 700
158
176
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
12 nov 2017 22:16
1 700 SEK
12 nov 2017 22:16
1 600 SEK
12 nov 2017 7:40
1 500 SEK
7 nov 2017 20:02
1 200 SEK