1027350
SKULPTUR, biskvi. "Christopher Gluck" Lippert & Haas, Schlaggelwald, Tjeckien, 1800-tal.
Skulptur, biskvi. "christopher gluck" lippert & haas, schlaggelwald, tjeckien, 1800 tal

Höjd 41 cm.

Ytsmuts.

Proveniens

Övrigt

Christoph Willibald Ritter von Gluck (1714 i Erasbach nära Berching, Bayern, död 1787 i Wien). Berömd tysk tonsättare.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 200
205
228
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
17 jun 2018 18:33
2 200 SEK
17 jun 2018 18:33
2 000 SEK
17 jun 2018 18:33
1 900 SEK
17 jun 2018 18:33
1 800 SEK
17 jun 2018 18:13
1 600 SEK