1028726
FIGURIN, porslin. "Flickan från Fyn", Royal Copenhagen, Danmark, 1960-tal.
Figurin, porslin. "flickan från fyn", royal copenhagen, danmark, 1960 tal

Föreställandes en flicka från Fyn med blommor i famnen. Formgiven av Carl Martin Hansen. Höjd 10 cm.

Nagg på blomma.

Proveniens

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
3 000
280
310
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
22 apr 2018 20:28
3 000 SEK
22 apr 2018 20:28
2 800 SEK
21 apr 2018 19:26
2 421 SEK
21 apr 2018 19:26
2 221 SEK
21 apr 2018 16:25
1 700 SEK