Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1028730
FIGURIN, porslin. "Flicka från Slesvig", Royal Copenhagen, Danmark, 1960-tal.
Figurin, porslin. "flicka från slesvig", royal copenhagen, danmark, 1960-tal.

Föreställandes flicka från Slesvig med blommor i famnen. Formgiven av Carl Martin Hansen. Höjd 10 cm. Modellnr 12417.

Obet slitage

Proveniens

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
1 650
157
170
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
22 apr 2018 20:16
1 650 SEK
22 apr 2018 20:16
1 550 SEK
22 apr 2018 12:48
1 250 SEK
22 apr 2018 11:30
1 000 SEK