1028779
Axel Locher
(1879-1941)
Figurgrupp, porslin. axel locher, bing & gröndahl, danmark, 1980 tal

FIGURGRUPP, porslin. Axel Locher, Bing & Gröndahl, Danmark, 1980-tal.

Design av Axel Locher, avbildar en mjölkpiga med kossa samt katt. Höjd ca 18,5 cm.

Andra sortering. Obet slitage.

Proveniens

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
2 800
263
291
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
22 apr 2018 19:32
2 800 SEK
22 apr 2018 19:32
2 600 SEK
22 apr 2018 19:18
2 400 SEK
19 apr 2018 10:30
2 200 SEK
19 apr 2018 10:29
2 000 SEK