1028964
Bing & Grøndahl
(Född 1853)
Figurin, porslin, "mandolinspelare". bing & gröndahl, denmark, sent 1900 tal

FIGURIN, porslin, "Mandolinspelare". Bing & Gröndahl, Denmark, sent 1900-tal.

Design av Ingeborg Plockross-Irminger. Avbildar mandolinspelare, modellnr 1600. Höjd 28 cm.

Obet slitage.

Proveniens

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
851
79
88
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
22 apr 2018 21:40
851 SEK
22 apr 2018 21:39
801 SEK
22 apr 2018 21:38
751 SEK
22 apr 2018 21:37
701 SEK
22 apr 2018 21:37
651 SEK