1029048
Arno Malinowski
(1899-1976)
Figurin, porslin, "opiumrökaren". arno malinowski, royal copenhagen, danmark. 1920 tal

FIGURIN, porslin, "Opiumrökaren". Arno Malinowski, Royal Copenhagen, Danmark. 1920-tal.

Föreställer opiumrökande kines. Modellnr 2342, höjd 13,5 cm.

Obet slitage.

Proveniens

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 500
140
155
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
22 apr 2018 18:48
1 500 SEK
16 apr 2018 22:28
1 000 SEK
14 apr 2018 13:54
600 SEK
14 apr 2018 9:57
400 SEK