1029080
Arno Malinowski
(1899-1976)
Figuriner, två stycken, porslin.  arno malinowski, royal copenhagen, danmark. 1940 tal

FIGURINER, två stycken, porslin. Arno Malinowski, Royal Copenhagen, Danmark. 1940-tal.

En föreställer Hugenott flickan, nr 12461, höjd 21 cm.
En föreställer flicka från Island (andra sortering), höjd 16 cm.

En figur av andra sortering samt lagad upptill. Blommor med nagg.

Proveniens

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
600
56
62
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
21 apr 2018 19:24
600 SEK
21 apr 2018 19:24
550 SEK
21 apr 2018 16:22
400 SEK
21 apr 2018 16:22
350 SEK
14 apr 2018 9:59
300 SEK