1029186
Arno Malinowski
(1899-1976)
Figurin, porslin. "hugenott flickan", arno malinowski, royal copenhagen, danmark, 1940 tal

FIGURIN, porslin. "Hugenott flickan", Arno Malinowski, Royal Copenhagen, Danmark, 1940-tal.

Modellnr 12461, höjd 21 cm.

Två skadade blomblad.

Proveniens

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
1 000
94
104
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
21 apr 2018 1:00
1 000 SEK
14 apr 2018 12:04
900 SEK
14 apr 2018 9:56
500 SEK