1029464
Bing & Grøndahl
(Född 1853)
Figurin, porslin. bing & gröndahl, danmark, 1900 tal

FIGURIN, porslin. Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-tal.

Design av Hans Tegner och Jens Jakob Bregnö. Föreställer dansande rokokopar, höjd 14,5 cm.

Obet slitage.

Proveniens

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 000
94
104
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
22 apr 2018 20:12
1 000 SEK
22 apr 2018 11:26
950 SEK
21 apr 2018 16:19
900 SEK
14 apr 2018 12:11
800 SEK
13 apr 2018 23:12
600 SEK