1029475
Royal Copenhagen
Figurin, porslin. "våren", efter andreas hald, royal copenhagen, danmark, sent 1800-tal.

FIGURIN, porslin. "Våren", efter Andreas Hald, Royal Copenhagen, Danmark, sent 1800-tal.

Polykrom dekor, design av Andreas Hald, föreställer en allegorisk figur, höjd 19 cm.

Nagg.

Proveniens

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
1 500
139
153
Utropspris
2 200 SEK
Budhistorik (6 bud)
22 apr 2018 20:57
1 500 SEK
22 apr 2018 11:17
1 400 SEK
21 apr 2018 22:00
1 300 SEK
19 apr 2018 9:32
1 200 SEK
15 apr 2018 4:01
1 100 SEK