1029581
Bing & Grøndahl
(Född 1853)
Figurin, porslin. bing & gröndahl, danmark, 1900 talets andra hälft

FIGURIN, porslin. Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Design av Hans Tegner & Jens Jakob Bregnö. Föreställer "kejsarens nya kläder", höjd 26 cm.

Spricka på handen.

Proveniens

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
1 600
150
165
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
22 apr 2018 21:04
1 600 SEK
22 apr 2018 11:16
1 500 SEK
22 apr 2018 9:15
1 400 SEK
19 apr 2018 18:02
1 300 SEK
19 apr 2018 18:02
1 200 SEK