1031152
FIGURIN, porslin. Tyskland, Rosenthal, 1948.
Figurin, porslin. tyskland, rosenthal, 1948.

Föreställande grod-drottningen. Formgivare Lore Friedrich Grönau, Tyskland, 1948. Målad polykrom och förgylld dekor. Höjd 27,5 cm.

Obet slitage.

Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
3 000
277
305
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
21 maj 2018 22:33
3 000 SEK
21 maj 2018 22:33
2 800 SEK
21 maj 2018 21:43
2 600 SEK
21 maj 2018 20:23
2 400 SEK
21 maj 2018 19:57
2 200 SEK