1031185
FIGURIN, porslin. Tyskland tidigt 1900-tal.
Figurin, porslin. tyskland tidigt 1900-tal.

Föreställande en dansande morian. Efter modell formgiven av Erasmus Grasser, Tyskland. Målad polykrom dekor. Höjd 15 cm.

Omfattande skador och lagningar.

Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
600
56
62
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
21 maj 2018 21:28
600 SEK
21 maj 2018 21:27
550 SEK
21 maj 2018 21:26
500 SEK
21 maj 2018 21:25
450 SEK
21 maj 2018 21:24
400 SEK