1031287
FIGURIN, porslin. Nymfenburg, Tyskland, 1900-tal.
Figurin, porslin. nymfenburg, tyskland, 1900-tal.

Elegant dam attackerad av en hund, målad polykrom och förgylld dekor. Efter modell av F A Bustelli, 1756. Höjd 21,5 cm.

Nagg.

Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
3 700
343
382
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
21 maj 2018 21:00
3 700 SEK
15 maj 2018 16:48
3 500 SEK
15 maj 2018 16:48
3 333 SEK
15 maj 2018 16:48
3 300 SEK
15 maj 2018 16:48
3 100 SEK