1031731
FIGURIN, porslin. Meissen, Tyskland, 1950-tal.
Figurin, porslin. meissen, tyskland, 1950-tal.

Liggande vitglaserat föl. Efter modell av Willi Münch-Khe, Tyskland, 1927/28. Längd 24 cm.

Obet slitage.

Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
1 500
139
155
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
21 maj 2018 21:43
1 500 SEK
21 maj 2018 21:43
1 400 SEK
21 maj 2018 21:43
1 300 SEK
21 maj 2018 21:43
1 200 SEK
19 maj 2018 17:49
1 000 SEK