1031758
FIGURIN, porslin. Dressler, Kister & Cie. Tyskland omkring 1900.
Figurin, porslin. dressler, kister & cie. tyskland omkring 1900.

Sångerskan. Efter modell av Joseph Nees, Ludwigsburg, Tyskland, 1760-tal. Målad polykrom coh förgylld dekor. Höjd 15,5 cm.

Lagning på attibut i hennes hand.

Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
1 000
92
102
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
17 maj 2018 9:28
1 000 SEK
11 maj 2018 14:45
300 SEK