1031760
FIGURIN, porslin. Nymphenburg, 1900-tal.
Figurin, porslin. nymphenburg, 1900-tal.

Föreställande en vitglaserad Pantalone ur Commedia del Arte. Efter modell av F A Bustelli, Tyskland, 1759. Höjd 18,5 c.

Obet slitage.

Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
1 200
111
122
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
21 maj 2018 21:21
1 200 SEK
21 maj 2018 21:20
1 100 SEK
21 maj 2018 21:19
350 SEK
11 maj 2018 16:42
300 SEK