1031763
FIGURGRUPP, porslin. Okänd tillverkare, 1900-tal.
Figurgrupp, porslin. okänd tillverkare, 1900-tal.

Vitglaserad. Efter modell av A Meunier. Kurtiserande par i trädgård. Höjd 23,5 cm.

Nagg, bränningsdefekter.

Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
1 600
148
163
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
21 maj 2018 21:45
1 600 SEK
21 maj 2018 21:45
1 500 SEK
21 maj 2018 21:42
1 400 SEK
21 maj 2018 21:40
1 300 SEK
21 maj 2018 21:39
1 200 SEK