1031783
FIGURIN, porslin. Nymphenburg, Tyskland, 1960-tal.
Figurin, porslin. nymphenburg, tyskland, 1960-tal.

Vitglaserad. Förställande en hästskötare med häst och hund. Ur serien "Kleine Glebe Frankenthaler Jakt", efter modell av Karl Gottlieb Lück, 1760-tal. Höjd 16 cm.

Tygel med skada.

Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
350
32
36
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
21 maj 2018 22:33
350 SEK
20 maj 2018 18:15
300 SEK