1033175
FIGURIN, porslin. "Jägarinna", Tyskland, Schwartzburger Werkstätten, Unterwissbar, 1920-tal.
Figurin, porslin. "jägarinna", tyskland, schwartzburger werkstätten, unterwissbar, 1920-tal.

Stående kvinna klädd i jaktdräkt. Efter modell av Paul Scheurich, 1912. Höjd 25 cm.

Obet slitage.

Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
4 000
371
413
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
21 maj 2018 21:55
4 000 SEK
21 maj 2018 21:38
1 500 SEK
21 maj 2018 17:22
1 400 SEK
21 maj 2018 16:41
1 200 SEK
11 maj 2018 15:36
1 000 SEK