1035386
Jean-Michel Meurice
(Född 1938)
Jean michel meurice,  blandteknik på duk, signerad a tergo och daterad 76 15

JEAN-MICHEL MEURICE, blandteknik på duk, signerad a tergo och daterad 76-15.

"Cycle 3". Ej uppspänd på ram. 47 x 126 cm.

Obetydligt ytslitage. Vikveck. Ej inramad.

Proveniens

Privat samling.

Fondation Maeght, Saint Paul, "Meurice", 14 januari- 20 februari 1977, kat nr. 11.
Galleri Engström, Stockholm, 1979.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
19 530
1 820
2 021
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik (33 bud)
9
29 apr 2018 22:32
19 530 SEK
29 apr 2018 22:31
19 030 SEK
9
29 apr 2018 22:31
18 666 SEK
9
29 apr 2018 22:30
18 520 SEK
29 apr 2018 22:28
18 020 SEK