1035914
Jiri Kolár
(1914-2002)
Jiri kolÁr, collage på träpannå, signerad jk och daterad  70

JIRI KOLÁR, collage på träpannå, signerad JK och daterad -70.

"MOTYLI LUNA", Mona lisa och fjäril mot medelstidsfond. Även signerad a tergo. 40 x 30 cm.

Smärre slitage, ställvis, vid hörn.

Proveniens

Galleri Karsten Greve, Köln, 1975

Galleri Engström, 1976

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
23 550
2 195
2 437
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (45 bud)
29 apr 2018 22:56
23 550 SEK
29 apr 2018 22:53
22 550 SEK
29 apr 2018 22:53
22 510 SEK
29 apr 2018 22:53
21 500 SEK
29 apr 2018 22:50
21 280 SEK