1049733
ASKAR med LOCK, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Askar med lock, ett par, porslin. qing dynastin, kangxi (1662 1722)

Runda med dekor av växter. Diameter 10 cm.

Slitage, fotringsnagg. Sjöfynd.

Proveniens

Christies, South Kensington, London.

Övrigt

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 300
215
238
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
19 aug 2018 22:54
2 300 SEK
14 aug 2018 22:39
2 100 SEK
14 aug 2018 22:39
2 002 SEK
14 aug 2018 22:39
1 900 SEK
14 aug 2018 22:39
1 800 SEK