1056026
ASK med LOCK, porslin. Mingdynastin, (1368-1644).
Ask med lock, porslin. mingdynastin, (1368-1644).

Dekor i underglasyrblått av fiskar och växter. Med inskription i botten. Diameter 12,5 cm.

Slitage, glasyren avnött. Sprickor, nagg.

Övrigt

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
2 050
190
212
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
19 aug 2018 22:48
2 050 SEK
19 aug 2018 22:48
2 000 SEK
19 aug 2018 22:47
1 800 SEK
19 aug 2018 22:47
1 700 SEK
19 aug 2018 22:42
1 600 SEK