1051957
DIETER RAMS, radio "Tischsuper - RT20 S", formgiven 1961.
Dieter rams, radio "tischsuper
 rt20 s", formgiven 1961
 rt20 s", formgiven 1961
 rt20 s", formgiven 1961
 rt20 s", formgiven 1961
 rt20 s", formgiven 1961
 rt20 s", formgiven 1961
 rt20 s", formgiven 1961

Fodral i trä samt vitlackerad metall. Bredd 50 cm, djup 18 cm, höjd 25 cm.

Smärre slitage, ej funktionstestad.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Slutpris
4 800
449
496
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (25 bud)
3 jun 2018 20:47
4 800 SEK
8
3 jun 2018 20:47
4 600 SEK
8
3 jun 2018 20:46
4 200 SEK
3 jun 2018 20:46
4 000 SEK
8
3 jun 2018 17:47
3 050 SEK