1051979
DIET RAMS, radio, "Weltempfänger - T1000", formgiven 1963.
Diet rams, radio, "weltempfänger   t1000", formgiven 1963

Aluminium med detaljer i plast. Längd 36, bredd 13,5, höjd 26,5 cm.

Smärre slitage, ej funktionstestad.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 900
270
300
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
3 jun 2018 20:45
2 900 SEK
3 jun 2018 15:29
2 700 SEK
2 jun 2018 9:43
2 500 SEK
2 jun 2018 9:43
2 345 SEK
1 jun 2018 17:34
2 200 SEK