1051987
DIETER RAMS & WILHELM WAGENFELD, resegrammofon "PC3", Braun, formgiven 1957-58.
Dieter rams & wilhelm wagenfeld, resegrammofon "pc3", braun, formgiven 1957 58

Fodral med läderhandtag, plast.
Höjd med fodral 13 cm 26 x 33 cm.

Smärre slitage, ej funktionstestad.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 000
186
207
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
3 jun 2018 21:26
2 000 SEK
3 jun 2018 21:26
2 000 SEK
3 jun 2018 21:26
1 600 SEK
3 jun 2018 21:26
1 500 SEK
3 jun 2018 21:26
1 400 SEK