1052028
DIETER RAMS, bordständare, 8st., "T3" och "T2". Braun 1960-70-tal.
Dieter rams, bordständare, 8st., "t3" och "t2". braun 1960 70 tal

Braun, "Domino T3", röd, formgiven 1970. Höjd 5,5 cm.

Braun "T2/TFG2" formgivna 1968. Höjd ca 9 cm.

Smärre slitage, ej funktionstestad.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Slutpris
850
80
88
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
2 jun 2018 1:11
850 SEK
2 jun 2018 1:11
800 SEK
1 jun 2018 7:27
750 SEK
27 maj 2018 22:14
700 SEK
27 maj 2018 22:14
650 SEK