1052763
ETTORE SOTTSASS, PERRY A KING & MARIO BELLINI, skrivmaskiner 2st.
Ettore sottsass, perry a king & mario bellini, skrivmaskiner 2st

"Valentine" E Sottsass & PA King, Olivetti 1969.

"ET personal 55" M Bellini Olivetti 1987.

Smärre slitage, ej funktionstestade.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
700
65
72
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
3 jun 2018 16:19
700 SEK
3 jun 2018 16:01
650 SEK
3 jun 2018 12:23
600 SEK
3 jun 2018 11:26
550 SEK
2 jun 2018 20:16
500 SEK