1049641
Bertil Vallien
(Född 1938)
Bertil vallien, vas och skål på fot, boda glasbruk 1970 tal

BERTIL VALLIEN, vas och skål på fot, Boda glasbruk 1970-tal.

Dekor av ovala luftbubblor mot brun och gråblå fond. Signerade BODA B. VALLIEN 47533 och 57529. Höjd 18,5 och 8,5 cm.

Proveniens

Gunnar Nylund, därefter i arv.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
950
89
98
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
12 maj 2018 19:25
950 SEK
12 maj 2018 19:25
900 SEK
11 maj 2018 23:00
850 SEK
11 maj 2018 23:00
800 SEK
11 maj 2018 14:57
700 SEK