Det våras för trädgården!

Våren är här och dagarna blir längre, kvällarna blir ljusare och sommaren är strax runt hörnet – vilket innebär att det är hög tid att flytta ut till trädgården! Trädgården handlar inte bara om växter och gröna fingrar, idag lägger vi mer och mer tid på möblemang och dekoration på terrassen, verandan, altanen, balkongen eller i uterummet. Här samlas familj och vänner runt god mat och dryck för att njuta av varma sommarkvällar och varandras sällskap eller för avslappnande dagar i hängmattan. Med snygga och bekväma utemöbler kan du njuta av det fina vädret på bästa sätt när solen tittar fram!

TRÄDGÅRDSMÖBLEMANG, 3 delar, 1900-talets första hälft.
Slutpris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, Näfveqvarn "Amor".
Slutpris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD , 1900-talets slut.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANDFAT, Höganäs, 1900-talets första hälft.
Slutpris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 6 stycken, omkring 1900-talets mitt.
Slutpris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Byarum, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TUNNA, med lock, 1800-talets andra hälft.
Slutpris
2 310 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, gjutjärn, omkring 1900.
Slutpris
2 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 5 st, tidigt 1900-tal.
Slutpris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD 1900-tal.
Slutpris
701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar 1900-tal.
Slutpris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
3 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SITTGRUPP, 4 delar, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
3 550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD med PALLAR 9 st, 1900-tal.
Slutpris
15 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VEDKORG, mässing, omkring 1900.
Slutpris
4 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GIO PONTI, fåtölj, Bonacina, Italien, 1950-tal.
Slutpris
4 750 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA SAMT SOFFBORD, 1900-talets tredje kvartal.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR, 2 st, Danmark, 1800/1900-tal.
Slutpris
2 755 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, 1900-talets början.
Slutpris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, omkring 1900-talets mitt.
Slutpris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FISKEKONT, 1900-talets första hälft.
Slutpris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 delar, aluminium, samtida.
Slutpris
2 450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-tal.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KROCKETSPEL, 1960-tal.
Slutpris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, sandsten, 1900-tal.
Slutpris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft.
Slutpris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Slutpris
3 005 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, sent 1800-tal.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOLSTOLAR, ett par 1900-talets mitt.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal,
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-talets första hälft.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FOHUNDAR, ett par, sten. Kina, 1900-tal.
Slutpris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, ett par, 1900-talets första hälft.
Slutpris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HYVELBÄNK, 1900-talets mitt.
Slutpris
1 505 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VINSTÄLL, Form Sven Larsson, 1960/70-tal.
Slutpris
1 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅGELBUR, Frankrike.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SUNE BÄCKSTRÖM, vas och urna, brons, 1930-tal.
Slutpris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR, 5 st allmoge 1900-tal bl.a dat 1956.
Slutpris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, terrakotta, 1900-talets första hälft.
Slutpris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets tredje kvartal.
Slutpris
2 010 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOCKBORD, allmoge 1800/1900-tal.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, barock, 1600/1700-tal.
Slutpris
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
3 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSSKULPTUR patinerad metall, 1900-tal.
Slutpris
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn 1900-tal.
Slutpris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GRYTOR, 2 st gjutjärn 18/1900-tal.
Slutpris
830 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STÖVELKNEKT, gjutjärn, Sverige, 1900-tal.
Slutpris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, gjutjärn och trä, 1900-tal.
Slutpris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Slutpris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLUR, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft.
Slutpris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PALLAR, 5 st, allmoge 1900-tal.
Slutpris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, cement 1900-tal.
Slutpris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Slutpris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLUR, 1900-tal.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL 1900-tal.
Slutpris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALL/BÄNK 1800-talets andra hälft.
Slutpris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAR MED TAPP, koppar, 1900-tal.
Slutpris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLI, 1900-tal.
Slutpris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Slutpris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, omkring 1900.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFGRUPP 3 dlr 1900-talets andra hälft.
Slutpris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYKTA, järnplåt, 1900-talets första hälft.
Slutpris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLI, 2 st, Mabef, Italien, 1980-tal.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LYKTOR, tre st, plåt, 1800-/1900-tal.
Slutpris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLIER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD / SIDOBORD, 1950 / 60-tal.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK