1040373
Herend
(Född 1826)
Ytterkruka, 2 st, porslin herend, ungern, 1900 talets mitt

YTTERKRUKA, 2 st, porslin Herend, Ungern, 1900-talets mitt.

Märkta undertill 7211/RO respektive 7214/RO. Målad dekor av fåglar och insekter. Diameter 24. Höjd 20,5 cm.

Smärre slitage.

Slutpris
2 700
252
279
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
5 maj 2018 13:20
2 700 SEK
5 maj 2018 13:20
2 500 SEK
5 maj 2018 13:18
2 300 SEK
5 maj 2018 13:17
2 100 SEK
5 maj 2018 13:17
2 005 SEK