1045826
CARL MALMSTEN, två karmstolar soffa samt bord, "Bergshamra", Igelstaverken AB, 1900-talets mitt / andra hälft.
 andra hälft
 andra hälft
 andra hälft
 andra hälft

Soffans längd ca 152 cm. Stolar och soffa: sitthöjd ca 41 cm, höjd ca 69 cm. Bordet: höjd 69 cm, diameter 110 cm.

Slitage. Skador. Senare målning. Färgbortfall. Soffan något instabil.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
5 100
476
527
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
8
4 maj 2018 21:02
5 100 SEK
4 maj 2018 21:02
5 000 SEK
4 maj 2018 21:02
4 900 SEK
8
4 maj 2018 21:02
4 700 SEK
4 maj 2018 21:01
4 500 SEK