En konstsamlares urval

En konstsamling kan se ut på många olika sätt. En genomgående röd tråd är dock alltid ägarens passion och kärlek till verken. Här presenteras en konstsamlares urval av moderna och samtida konstverk, såväl svenska som internationella, av hög kvalitet till rimliga utrop. Kanske kan detta vara steget till att börja din egen konstsamling? Kontakta gärna våra specialister för tips och råd.

MARTIN "ROCKY" KELLERMAN, blandteknik.
Slutpris
9 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GUNNAR LÖBERG, olja på duk, signerad och daterad 1931.
Slutpris
17 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
TOMMY HILDING, olja på duk, signerad och daterad -88.
Slutpris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MARTIN "ROCKY" KELLERMAN, blandteknik, signerad.
Slutpris
8 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CARL KYLBERG, blyertsteckning.
Slutpris
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARVID PETTERSEN, blandteknik.
Utropspris
4 000 SEK
CARL KYLBERG, tuschteckning, signerad.
Slutpris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JULES SCHYL, olja på duk, signerad och daterad -55.
Slutpris
6 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK