1021701
Berndt Friberg
(1899-1981)
Berndt friberg, skål, stengods, gustavsberg studio, signerad

BERNDT FRIBERG, skål, stengods, Gustavsberg studio, signerad.

Brun harpälsglasyr. Oregelbunden form. Signerad Friberg samt med studiohanden och årsbokstaven G. Diameter 31 cm.

Obetydligt ytslitage. Smärre märken. Glasyrmista i botten.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 500
233
259
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
26 maj 2018 15:29
2 500 SEK
26 maj 2018 15:29
2 000 SEK
26 maj 2018 15:28
1 800 SEK
26 maj 2018 15:28
1 500 SEK
26 maj 2018 15:28
1 200 SEK